طراحی داخلی متفاوت، پیوند معماری و صنعت

تاریخ ثبت : شنبه 1393/8/24

طراحی داخلی متفاوت، پیوند معماری و صنعت

دیوارهای سبز زنده

Green Living (Room) Walls: Home Indoor Decor Gone Wild

ترجمه: فرزانه جهانمردی

کاربرد دیوارهای سبز و سقف های سبز به سرعت درحال گسترش است و در مکانهای شخصی و یا عمومی، استفاده از این روش نوین ساخت و طراحی هرروز محبوب تر می شود. در طراحی داخلی، این دیواره های سبز، طراوت و لطافت را به درون خانه آورده و سطوح داخلی را با سبزه و خزه آراسته می کند.

در این پروژه، نقش های به کار رفته در تزیین دیوارها و دیوارهای جداکننده قسمت های مختلف خانه از یکدیگر، با استفاده از خزه های واقعی، انجام پذیرفته است.

 طراحان ژاپنی در Nendo، با بکاربردن ایده خلاقانه خود، نه تنها طرح های دو بعدی، بلکه در سطحی بالاتر، فضاهای سه بعدی را نیز با خزه آفریده اند. در این چیدمان و طراحی داخلی نوین، بافت ملموس دکوراسیون با پس زمینه، عمقی لطیف به هر سطح داده است. و بازی طراح با طبیعت را به زیبایی هرچه تمام تر به نمایش گذاشته است.

اگرچه این طراحی به خودی خود زیباست، اما بکاربردن این انحناهای سبز و لطیف، در ترکیب با پس زمینه ای سفید، تاثیرگذاری آن را کامل تر کرده است. و مجموعه ای کامل از هماهنگی ها را، خلق کرده است. در این رنگ آمیزی زیبا، استفاده از سطوح عمودی با خزه متراکم تر، در خدمت تعریف زمینه های افقی، به کار رفته است. و از کف پوش آبی اقیانوس مانند اتاق، تا عمق هر سطح دیگر در فضا را به خوبی نمایان می سازد.