طراحی ویلا به سبک فانتزی

تاریخ ثبت : سه شنبه 1393/8/20

 

 طراحی ویلا به سبک فانتزی و سرگرم کننده در سواحل اسپانیا/ Casa Son Vida

معماری فانتزی و هیجان انگیز، می تواند گاهی اوقات ایده اصلی شکل گیری ویلا برای طراحان معماری باشد آنچنان که در طراحی این ویلا دیده می شود.

این ویلا با طراحی متفاوت و سرگرم کننده خود توانست سبب جلب توجه بسیاری از رسانه ها شودوجوائز معماری بسیاری از قبیل جایزه لس آنجلس، هنگ کنگ، سوئیس و... را دریافت کند .

ویلای مذکور دارای 8500 فوت مربع مساحت است  و بیانگر سه فاکتور طراحی لوکس، پایبندی به سبک التقاطی و معماری فانتزی است. برای گسترش و توسعه گردشگری در سواحل اسپانیا، نوع طراحی این ویلا می تواند سبب خذب گردشگران شود. این ویلا دارای نمای سفید است که علاوه بر فرم شاخص آن تضاد ایجاد شده میان ویلا و محیط پر از رنگ و انرژی آن بر گیرایی آن افزوده است. در طراحی این ویلا ظرافت و دقت بسیاری به کار رفته است. و تمام قسمت های طراحی و به خصوص طراحی داخلی و دکوراسیون آن به صورت سفارشی و متناسب با سبک طراحی صورت گرفته است.

 

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود. 

برای نیل اهداف خود، یکی از راههای دستیابی به این مهم بررسی موردی مصادیق و نمونه های اجرایی  موفق در عرصه های بین المللی طراحی ویلا می باشد.