ویلای T شکل با رویکرد مینیمال

تاریخ ثبت : سه شنبه 1393/8/20

 

طراحی ویلا با رویکرد طراحی معماری مینیمال در پروژه طراحی ویلای تی شکل

 

Modern minimalist Family Villa/Villa T

این ویلا در غالب سبک مینیمال با استفاده از متریال شیشه و بتن طراحی و اجرا گردیده است. این ویلا با نام ویلای T معرفی شده است. شکل تپه مانند سایتی که بدین منظور در سیسیل در نظر گرفته شد به عنوان کانسپت طراحی استفاده گردید.

استراکچر اصلی این ویلا، پوسته بتنی است که به شیوه ایی یکپارچه و ممتد،  فضای میانی ویلا را احاطه کرده است .این فضا در میانه پوسته  بتنی، از سطوح شیشه ایی بسیار وسیع تشکیل شده است که بیانگر نوعی نمایش ارزش، سادگی و خلوص، شفافیت و سبکی در طراحی این ویلای منحصربه فرد می باشد.

عطر دریای مدیترنه  همراه با پوشش گیاهی پیرامون آن در ترکیب با این ویلا اثری شاخص را آفریده است.

 

 

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.