ویلای Aviator با طرح مایه پرواز

تاریخ ثبت : دوشنبه 1393/8/19

 

 

ویلای Aviator با طرح مایه پرواز

 

گروه معماری Urban Office در طراحی ویلایی Aviator ، پرواز را به عنوان طرح مایه خود قرار داده اند و ساختمانی با ترکیب عناصر هواپیمایی جدا از هم را خلق کرده اند. قرار گرفتن ویلا در کنار دریاچه و استخر ، تصویر ساختمان در هر دو آب منعکس می شود که می توان تصور کرد ساختمان در هوای بین این دو انعکاس در حال پرواز است.

در پوسته بکار رفته روزنه های وجود دارد که تکرار روزنه ها بافتی شبیه آسمان را القا می کند و با کاهش شدت اشعه خورشید، سایه دلنشینی را فراهم آورده است.

در این پروژه پرواز به عنوان انگیزه قوی وابسته به معماری می کوشد. خانه برای یک خلبان طراحی شده است.

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.