ویلایی با سقف شیب دار

تاریخ ثبت : دوشنبه 1393/8/19

زندگی در خانه ای با سقف شیب دار به سمت طبیعت کوه های کالیفرنیا

 

Living Roof on Slope House Merges Beautifully with California Hillside

کانسپت اصلی شکل گیری این ویلا, استفاده از طبیعت زیبای کوه های بخش کالیفرنیای شمالی است و همچنین مجاورت با خلیج سانفرانسیسکو این امکان را به طراحان ویلا داده است تا تراس های وسیعی را مشرف به این خلیج طراحی نمایند. خط درختان موجود در سایت همچون حائلی طبیعی میان فضای داخلی و خارج شده و از آن برای ساخت دیوار حائلی برای این جدا سازی ایده گرفته شده است. فضای ایجاد شده در دامنه کوه ویلا را بستر خود یکپارچه ساخته است  و بام ویلا به عنوان فضایی شاخص در طراحی ویلا مطرح گردیده است. دیوار حائل منحنی شکل به زیبایی و نامحسوس فضای طبیعی را از فضای ساخته شده تفکیک کرده است.

چمن و بوته های طبیعی در سرتاسر پروژه ویلا مشهود است و گویای یک ساماندهی ماهرانه بنا با طبیعت است.

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.