ویلایی در مجاورت بندر

تاریخ ثبت : دوشنبه 1393/8/19

 

ویلایی در دشت های خیره کننده و منحصر به فرد پالینگس

 

Stunning Flood Plain Home Incorporates Unique Functional Piling

 

با توجه به مجاورت ویلا با بندری (در شمال غرب آن) در نیویورک, امریکا, و وجود جزر و مد بر روی سایت ویلا, نگرانی هایی برای طراحی و ساخت این ویلا وجود داشت. گروه معماری Bates Masit Architects برای حل این دغدغه، بنا را به صورت پیلوتی بر روی سایت قرار دادند. این ایده سبب جریان هوا در اطراف بنا و مواجهه با رطوبت را نیز برای ایجاد آسایش ساکنین آن فراهم ساخته است.

ورودی ویلا همچون مجسمه ای خودنمایی می کند. استفاده از چوب به صورتی کانسپت گرا همچون صفحه ای مسطح و کشیده بر شاخص بودن آن صحه می گذارد.

استفاده از چوب در طراحی داخلی و تنوع رنگی این متریال سبب ایجاد پیوند فضاهای داخلی ویلا با طبیعت اطراف شده است. همچنین طراحان از تنوع در چوب برای تفکیک فضاها به صورت نامحسوس بهره برده اند.

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.