ویلاهای مدرن در لس آنجلس

تاریخ ثبت : دوشنبه 1393/8/19

خانه های ویلایی در لس آنجلس امریکا

 

Mc Clean design – Los Angeles Homes

 

Paul McClean، معماری ایرلندی است که در همان کشور نیز، در رشته معماری تحصیل کرده است. وی در سال 2000 آتلیه معماری McClean  را تاسیس نمود. وی در سال های کار و فعالیت در آتلیه خود، ده ها اثر معماری را طراحی کرده است.

از دغدغه های این معمار, پایبندی به اصول معماری مدرن است. وی می گوید: پروژه های من منعکس کننده سبک مدرن و بیان کننده علاقمندی به زندگی مدرن است.

وی برای اتصال فضاهای درونی و بیرونی پروژه، همانند اتصال فضاهای رو باز به بدنه اصلی بنا با استفاده از سطوح شیشه ای وسیع و دعوت کردن طبیعت اطراف به داخل بنا و پرداختن معمارانه در طراحی ویلاهای خود و اهمیت ویژه به فضای بصری و فضاهای رو باز در طراحی ویلا دارد. او در طراحی ویلاهای خود به استفاده از مصالح و متریال های طبیعی و بهره بری از بافت موجود در آن ها در طراحی داخلی ویلاهای خود استفاده شایانی می کند.

خانه Contenporary Homes در لس آنجلس, گویای تمامی این فاکتورها است.

 

Location: Los Angeles/ Engineer: Robert Lawson/ 2008/ Residence

 

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.