ویلای ارگانیکopen house

تاریخ ثبت : پنجشنبه 1393/8/15

 

برای نیل اهداف خود، یکی از راههای دستیابی به این مهم بررسی موردی مصادیق و نمونه های اجرایی  موفق در عرصه های بین المللی طراحی ویلا می باشد. ویلای Open House به عنوان یک اثر مطرح در جامعه بین اللملی است که جوائز بسیاری را دریافت کرده است.

 

 

Openhouse : Los Angeles Residential Architecture

Design: XTEN Architecture

Openhouse, Los Angeles, California, USA

Hollywood Hills House

3 Feb 2009

Hollywood Hills Property, California, USA – design by XTEN, architects

 

 

در تپه های شیب دار هالیوود، در سایتی شیب دار با بستری ارگانیک و توپوگرافی زیاد، ویلای Open House توسط گروه معماری Xten Architecture طراحی و اجرا شد. از ایده های اصلی در شکل گیری این ویلا، ایجاد اتصال و انفصال با فضای باغ و طبیعت پیرامون آن بوده است که توسط  جداره های یک پارچه و مسطح و تلفیق آن با سطوح شیشه ای با وسعت بالا، به این نیاز پاسخ داده شده است . در این شیشه ها از پنجره های کشویی با ارتفاع 7 فوت استفاده شده است. تا همواره منظره باغ و تپه های هالیوود در فضای داخلی حضور داشته باشد.

 

در طراحی داخلی ویلا  پایبندی به اصول معماری ارگانیک، که توسط معمار آمریکایی، فرانک لوئید رایت با خانه آبشار مطرح شد، از مصالح ارگانیک همانند، چوب بلوط، سنگ، کف پوش های ساخته شده از سنگ ریزه، که همراه با تراس های عظیم و وسیع هم چون عرضه کشتی طبیعت را به داخل دعوت کرده است.

 

 

Openhouse Awards

AIA Next/LA Design Award: 2007
Bienal Miami+Beach Architecture Award: 2007
Architectural Digest USA: Dec 2007 – cover
AD Mexico Mexico: Feb 2008
Desinart Spain: Apr 2008
Peruarki Peru: Apr 2008
Interni Russia: Apr 2008
Traco Portugal: Apr 2008
Elle Decor UK Britain : May 2008
Interni & Decor South Korea: May 2008
Mezzanine Russia: May 2008
Residence Sweden: May 2008
Belle Australia: Jun-Jul 2008 | cover
Inside Out Spain: Jul 2008
Architektur & Wohen Germany: Aug 2008
House Design Source Spain: 2008
Architecture

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.