ویلای چوبی

تاریخ ثبت : چهارشنبه 1393/8/14

Brown Vujcich House, New Zealand

Herne Bay Property – design by Bossley Architects
2 Oct 2013

Herne Bay House

Design: Bossley Architects
Location: Herne Bay, Auckland, New Zealand
 

 

 

Brown Vujcich House   خانه قهوه ای

 

آن چه سبب شکل گیری این ویلا گردیده است هم خوانی با سایت باریک و شیب دار آن بوده است . ورودی شاخص این پروژه طراحی ویلا از نقاط قوت طراحی معماری آن به حساب می آید . ورودی شیشه ای که توسط یک پل ، محیط داخلی را به پیرامون خود اتصال داده است .

ورودی ویلا منعکس کننده فضای داخلی و نور پردازی شاخص در محیط داخلی ویلا است  که همانند پالت رنگی به بیرون می درخشد .

اتاق های وسیع همراه با تراس فراخ از ویژگی های این یلا می باشد .

متریال اصلی در ساخت خانه قهوه ای ، چوب می باشد که در پیوند قوی با طبیعت اطراف خویش است . چوب به کار رفته در این ویلا از نوع خاصی است که از مقاومت کافی در برابر رطوبت ، باران و...برخوردار است . این ویلای جذاب و شاخص با استفاده از تلفیق حجم معمارانه ، متریال ویژه چوب و سطوح وسیع شیشه ای ، به یک اثر بدیع تبدیل شده است

 

===========

طراحی ویلا

برای دست یافتن به طرح های زیبا و کار آمد باید دانش ترکیب را فرا گرفت و شکل مصالح را در هم آمیخت . تا به  خلق اثری بدیع و برازنده موافق خواست کارفرما و بهره وران در طراحی ویلا منجر شود .

آنچه هدف اصلی دفتر معماری آرتور در طراحی ویلا است: پرداختن به معماری معاصر و مدرن در پناه عرفان و حکمت ایرانی، ( محورهای مشخص این آتلیه) است. بهره مندی از متریال های به روز دنیا، همانند چوب ترموود، باریسول، سازه های سبک، متد های جدید اجرا: سنگ، سرامیک و شیشه و ... در این آتلیه، به تیم طراحی این امکان را می دهد تا همگام با معماری معاصر دنیا در طراحی ویلا های شاخص پیش رود.